Škola windsurfingu – Řecko Karpathos

Ludvík Sumík

Karpathos je perfektní místo kde se dá naučit jízdu v trapézu, skluz, plážový start i vodní start. Já osobně jsem díky instruktorovi a rovné mělké vodě, za jeden den pochopil vodní start a během týdne začal jezdit s trapézem a ve skluzu. Vítr není každý den uplně stejný takže si najde každý svou sílu větru a může se přizpůsobit tomu co se chce naučit. Nemusí se toho bát ani pokročilý ani začátečník. Perfektní je možnost kdykoliv změnit rychle plachty, které jsou kousek od vody a to samé plováky které, mají hned na pláži vyrovnané podle typu. Stačí jen přijít a jezdit. Dobrá je pomoc instruktora který díky mělké zátoce stojí přímo ve vodě, vidí chyby a může Ti je vysvětlit na místě.

Člověk si tu najde plno kamarádů které baví windsurfing, v clubu mistrál je spousta skvělích lidí. Několik z nich z Čech a Slovenska takže se tu neztratíte i z češtinou. Není tu jen půjčovna ale i restaurace a bar Anemos otevřený dlouho do noci takže je o zábavu postaráno. Během týdne je zde organizovaná párty a barbeque. Nemusíte se starat o jídlo, místní gyros, tzatziki a večerní barbeque stačí na spokojený týden i více na vodě.

Proč bys doporučil ostatním Windsurfing for fun? Určitě kvůli místu, se stabilní dávkou větru, poměr dnů kdy fouká je výborný.

Hodnocení instruktora: Je do toho zapálený a chce učit a umí poradit to je perfektní!!